Je bláznivé, dělat stále stejné věci a očekávat jiné výsledky.“ – Albert Einstein

Poté, co vyjdeme ze školy, začínáme všichni na podobné startovní čáře. Proč se v průběhu života každý dostaneme jinak daleko? Vypozorovala jsem, že úspěšní lidé na celém světě mají podobné způsoby Které z nich si můžete osvojit vy?

Úspěšní lidé si jsou vědomi toho, že jejich vnější svět je pouze obrazem jejich vnitřního světa. Vědí, že pokud chtějí změnit okolnosti kolem sebe, musí nejprve změnit sami sebe. Cítí zodpovědnost za své výsledky a vnímají sebe jako tvůrce, ne jako oběť.

Další z faktorů, který mají téměř všichni společný je, že se neustále vzdělávají. Nejsou spokojeni s tím, co vědí a pokaždé se snaží získat nové vědomosti. Jinými slovy „školou to pro ně nekončí“. Celoživoní vzdělávání je pro ně životním stylem. Vždy se učí od nejlepších. Pro mě velkou inspirací Brian Tracy od kterého se osobně učím a spolupracuji s ním.

Přináším vám pár typů, co můžete udělat pro sebe vy:

Dostantě se na špičku během pěti let

„Pokud jste již odborníkem, tak jedna hodina studia denně po dobu tří let vás může dostat na špičku ve vašem oboru“, řekl před mnoha lety Earl Nghtingale. Dále dodal, že „za pět let můžete patřit mezi nejuznávanější lidi a během sedmi let mezi světovou špičku.“

Ti, kteří věnují hodinu denně čtení materiálů ve svém oboru, přečtou v průměru jednu knihu týdně, což je přibližně padesát knih ročně. Pokud si vypěstujete tento zvyk, tak během deseti let přečtete kolem 500 knih. Toto může doslova transformovat váš život.

Vypěstujte si dobré zvyky

Zvyk je železná košile, tak si vytvořte dobré zvyky, které vás budou podporovat v dosahování vašich cílů. Je sice pravdou, že se těžko získávají, ale výhodou je, že se poměrně jednoduše udržují. Naopak špatné zvyky sice získáte lehce, ale těžce se jich zbavíte.

Věnujte první hodinu svého dne sami sobě

První hodina vašeho dne je ta nejdůležitější. Během ní si buď vědomě nebo nevědomě určujete zaměření své pozornosti. Nejlepší je, když nastartujete svůj den cvičením a studiem. Vytvoříte si zvyk číst po ránu nejen knihy, ale i časopisy a newslettery, které píší odborníci. Dostanete hluboký vhled do dalé problematiky a velký přehled o nových trendech. Navíc bude vaše mysl stimulována, aby si všimla příležitostí, které se budou kolem vás vyskytovat.

Zaměřte se na cíl

Spousta lidí ví, co nechce. Buďte výjmeční a udělejte si jasno v tom, co chcete. Zeptejte se sami sebe, co byste udělali, kdybyste měli 100% garantováno, že uspějete? Své cíle si napište na papír. Cíl, který není napsaný může zústat pouze snem nebo fantazií, neboť mu chybí síla a energie.

Zaměřte se na výsledek

Úspěšní lidé neustále pracují na tom, aby získali nové znalosti a dovednosti, aby se stali nejlepšími a mohli dostáhnout vynikajících výsledků. Mají skvělý time managemet a pracují efektivně. Je pravdou, že čím efektivněji budete pracovat, tím lepší výsledky budete mít a tím lépe se budete i cítit.

Udělejte první krok

Každý den udělejte konkrétní krok pro uskutečnění svého snu. Naučte se překonávat prokrastinaci a udělat věci hned. Jedním z hlavních důvodů, proč lidé nedosáhnou svých cílů je to, že jednoduše neuskuteční potřebné kroky, které jsou k jejich dosažení potřeba.

Každá cesta k úspěchu začíná prvním krokem a všichni ho musíme učinit. Ve chvíli, kdy uděláte první krok zjistíte, zda vás přiblížil k výsledku, který si přejete či nikoli. Pokud ne, tak zkuste jiné kroky a dělejte je tak dlouho, než cíle dosáhnete. V případě, že se nevzdáte, je úspěch nevyhnutelný.

Vypěstujte si sebedisciplínu

Naučte se dělat to, co mate, kdy máte, bez ohledu na to, zda se vám chce nebo ne. Každý dokáže dělat věci, když na to má náladu. Zařadíte se mezi nejúspěšnější lidi tím, že se naučíte dělat věci i ve chvílích, kdy se vám nechce. To, že ráno vstanete dřív a půjdete si zaběhat, nebo to, že vyřídíte telefonát, do kterého se nechce, vás posune vpřed.

Zaměřte se na lidi

Zdravé a šťastné vztahy s lidmi ve vašem okolí jsou zodpovědné za 85% vašeho štěstí – i neštěstí. Pokud se ptáte, jak si zlepšit osobní a pracovní vztahy, tak vřele doporučuji novou čtyřhodinovou audio nahrávku světového motivačního spíkra Briana Tracy „Personal Mastery“, která je nyní k dispozici v českém jazyce. Dozvíte se na ní spoustu užitečných typů, které můžete udělat pro zlepšení svého osobního života.

Vizualizujte si své sny

Mluvte s ostatními o tom, co chcete v životě mít nebo zažít. Očekávejte od života jen to nejlepší. Vytvořte si vision board a zařaďte do své praxe vizualizace. Každodenní prožívání pocitů, jaké to bude, až se váš sen stane skutečností aktivuje zákon přitažlivosti a moc podvědomí.

Pečujte o své zdraví

Dopřejte si vyváženou stravu, pravidelné cvičení a dostatek spánku i odpočinku. Existuje korelace mezi vaším fyzickým zdravím a zdravím vaší mysli. Oboje z velké části ovlivňje váš úspěch a vaše štěstí.

Investujte do sebe

Celoživotní vzdělávání je důležitým klíčem k úspěchu. Úspěšní lidé investují minimálně 3% svého příjmu ročně do svého vzdělávání. Využívají vědomosti, které jsou ukryty v knihách, na audiu, nebo které získají na seminářích osobního a profesního rozvoje. Vědí, že všechny dovednosti se dají naučit. Jednou z nejúčinnějších metod, jak dosáhnout úspěch snadněji a rychleji, je najmout si osobního kouče.

 

  • Renata Angelo, motivační spíkr, kouč, spisovatelka

www.RenataAngelo.com